Google Adsense Onay Süreci (Adsense Pin Sonunda Geldi)

Ecancan 27 Oca 2015 Düşüncelerim 4.641  0

Merhaba değerli ziyaretçilerim ve takipçilerim sonunda adsense pinim elime ulaştu ve hemen panele giderek onaylama yaptım ve bu adsense pinin gelmemesi durumda oluşacak sorunlar ve sürece bir değineyim istedim.

Öncelikle adsense google taraflı bir reklam ağıdır.En çok kullanılan ve güvenilir bir reklam ağı olduğu için bu ağa katılmak isteyen site sahipleri sayısı gün geçtikçe ilerleyen teknoleji ve internet dünyası ile artmaktadır.(Bunlardan biriside artık benim :))Öncelikle site sahibinin adsense hesabının olması için belli bir onaylanma süreçleri vardır. Gelin bu onaylanma süreçlerine beraber inceleyelim.Toplamda 3 tane adım vardır.

İlk Adım (1.Onay) :

İlk önce  Google adsense başvurusu yapmalısınız. Başvuruyu Google adsense linki üzerinden yapabilirsiniz.Başvuru sayfasına girdikten sonra bir google hesabı ile giriş yapmalısınız. Google Adsense İlk Başvuru sayfasıGirişinizi yaptıktan sonra karşınıza yan taraftaki resimdeki gibi bir sayfa karşılayacak.Bu sayfada gerekli yerleri eksiksiz ve yanlışsız bir şekilde doldurarak diğer sayfaya geçeceğiz.Diğer sayfa bizim son sayfamızdır bu sayfadaki gerekli bilgileri eksiksiz ve yanlışsız bir şekilde Google-adsense-son-basvuru-formugirdikten sonra adsense hesabımızın ilk onayını yapmış olacağız.Ancak son sayfadaki bilgileri türkçe karakter kullanmadan doldurmaya özen göstermelisiniz aksi taktirde bilgiler yanlış uyarısı alabilirsiniz.Son sayfadaki bilgilerimizide eksiksiz ve yanlışsız doldurduğumuza göre başvurumuzu onaylayıp google çalışanlara iletebiliriz, ardından siteniz google çalışanları tarafından incelenip adsense reklam ağına uygun oluğ olmayacağına karar verirler ve bunun sonucunu size mail atarak bildirirler.Ayrıca mailde sitenizin neden kabul edilmediği sorunlarıda listeleyerek iletirler. Google adsense ağına katılabilmek için sitenizin hiç bir şekilde illega bir geçmişi ve içeriği bulunmayacaktır tamamen legal ve düzenli bir site olması gerekli bunun dışında belirli kitleye hitap eden ve belirli bir ziyaretçisi olması gereklidir.Site içi dolaşımın iyi olması ve uygun reklam alanlarının bırakılması da ayrı bir önem taşımaktadır. İllegal olarak siyasi bir görüş ve eylem içermeyecektir.Daha bir sürü kriter mevcuttur bu şartlara Adsense Şartları linkinden ulaşabilirsiniz. Bu şartlardaki temel maddeler ilk onay sürecinden gözden geçirilir. Devamındaki şartlara ve sitenin işleyişinde bağlı olarak diğer şartlar 2. adımda incelenir.

2.Adım (2.Onay) :

2.onay çok önemli bir bölümdür.Çünkü bu bölümde adsense hesabınız demo olarak açılır yani daha başlangıç hesabı olarak.Bu hesaptan sitenize uygun reklam boyutlarında reklam kodlarını alıp sitenize yerleştirirsiniz. Bu aşamada reklemlar boş olarak sitenizde gözükecektir.Google çalışanları sitenizi belli bir süre içerisinde tüm aşamalardan değerlendirerek bir kaç gün test ederler bu test aşaması 2 – 1 hafta arası devam edebilmektedir.Bu onayıda geçtikten sonra geriye hemen hemen hiçbir şey kalmamış demektir.

3.Adım (3.Onay) :

Bu adımdaartık sitenizdeki reklamlar gözükmeye başlayacaktır ve hesabınız standart adsense kullanıcı hesabı ile hizmet vermeye başlayacaktır. Bu adımda en önemli olan adım Adsense Pini’dir. (Adsense pini sizin hesabınızdaki adresi onaylamak ve kişisel kimlik belgelerinizi teyit etmek amacı ile Google tarafından gönderilen bir postadır.Bu portada hesabınızın tam olarak kullanımı ve paranızı almanız için gerekli ve önemli bir şifredir.)Adsense pini bildirimi panelinize düşmesi için 20₺ (Türk lirası) reklam eşiğine gelmeniz gerekmektedir. Bu eşiğe geldiğiniz süreden bir kaç gün sonra hesabınıza bir bildirim düşecektir.Bu bildirimde sizden adsense pininizi onaylanmasını isteyecektir. Bu esnada ilk pininiz yola hazırlanıp yola çıkmış demektir ve adresinize doğru gelmektedir.Postanın adrese olaşması 2 -4 hafta arasında değişim göstermektedir.Eğer pin hala gelmediyse tekrar yeni pin istemek için 3 hakkınız bulunmaktadır. 3 defa yeniden pin isteme hakknızı doldurduktan sonra son pin isteme hakkından 6 ay sonra hala bir pin kodu girilmediyse reklemlerınızın gösterimi duracak ve panelinize kimlik bilgileriyle doğrulama bildirimi içeren bir bölüm açılacaktır. Bu bölümde kimlik bilgilerinizi girerek ve devletten sie verilen kimlik bilgilerini içeren bir belgenin fotokopisi yada direkt olarak kimliğinizi fotokopisinin yollanması gerekmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra karşı tarafın onaylaması ile artık hiç hiçbir onay kalmadan temiz ve sağlıklı bi adsense hesabınız olmuş olacaktır.

Bu yüzden çoğu web sitesi sahibinin bir çok nedenden dolayı hala bir adsense hesabı bulunmamaktadır. Zorlu bir süreç ile hesap verilen bir reklam ağıdır Google Adsense.

Ancak şükürler olsun ki dün adsense hesabımı onayladım ve aşırı derecede rahatlamış bulundum. Üstelik bulunduğum konuma kolayca adresi bularak ulaştırdığı içinde ayrıcaşaşırmış durumdayım. Türkiye içindeki diğer postalarımda hep devamlı bir iletişim kurularak tekrardan bir adres alınmıştır.Google kalitesini bir kere daha ortaya koydu.Neyse daha fazla uzatmadan konuma son noktayı koyayım.

Makalemin sonunda kadar okuduğunuz için teşekkür ederim ve bir yorum ile destek verirseniz sevinirim.Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada iletişim sayfasından mail gönderebilirsiniz. Bir başka konuda görüşmek üzere kendinize iyi bakın. 🙂

Ahmet CAN {Ecancan}

Kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan üniversite öğrencisi :)
[AKK] Adil Kullanım Kotasına Hayır !!
Klasik Bir Yazı (Uzun Bir Aradan Sonra)
Geçmişten Günümüze Kullanıdığım Telefonlar {#mim}
Google Adsense’in Saçma Hareketi

“Google Adsense Onay Süreci (Adsense Pin Sonunda Geldi)” üzerine 18 yorum

 1. Ahmet dedi ki:

  Bu kadar ayrıntılı ve açıklayıcı bir paylaşım yaptığınız için öncelikle teşekkür ederim 🙂 Bu konu çok yararlı oldu şahsen benim için . Konuların devamını bekliyoruz 🙂

  1. Ecancan dedi ki:

   Yorumunuz için teşekkür ederim.

   1. webmaster dedi ki:

    Dostum ne kadar sürede geldi pin?

    1. Ecancan dedi ki:

     Tam 4 hafta sobra geldi kardesim.

     1. Anonim dedi ki:

      Youtube icinmi actin?

     2. Ecancan dedi ki:

      Hayir web sitesi icin actildi.

 2. Okan dedi ki:

  Dosttum bende youtube üzerinden başvurdum daha dönüş olmadı ilk onaylama işi kaç gün sürer tahminin?

  1. Ecancan dedi ki:

   Değişkenlik gösterebiliyor özellikle youtube üzerinden adsense alımı nasıldır pek bir bilgim yok. Fakat bana yaklaşık 2-3 gün içinde dönüş sağlanmıştı.

 3. Ozen dedi ki:

  Teşekkürler çok bilgilendirici olmuş

 4. Lusid dedi ki:

  Merhaba, yaklaşık 4 gün önce adsenseye başvuru yaptım ama hala inceleniyor diyor.Diğer 2 gönderimde 16 saat içerisinde cevap gelmişti ama bu sefer gelmedi.4 gün oldu 🙁 Birde bu adsens pini gelmeden o parayı bankadan çekemiyormuyuz teşekkürler

 5. Kerim Can Tunç dedi ki:

  Hocam adsenseye başvurdum sitem için. ilk başta yetersiz içerik falan dedi. 6. başvuru da onay maili geldi. web siteniz reklamları göstermek üzere onaylandı diye. 2 saat sonra falan reklamlar sitede görünmeye başladı. Sanırım 2. onay mı ne varmış maile adsense hesabınız tamamen onaylandı şeklinde geliyormuş bana bu gelmedi. 3 gün oldu nerdeyse reklamlar görüneli. şuan adsense panelinde bakiye eklenmekte ve sitelerim kısmında sitem doğrulanmış bir şekilde görünmekte şimdi size sorum ben onayı aldım mı alamadım mı?

 6. Anonim dedi ki:

  YouTube için adsenseye başvurdum 2-3 hafta oldu hâlâ bu yazıyı alıyorum⬇
  (Hesap Etkin Değil
  Bu login için bir AdSense hesabı mevcut değil. Başvurunuz henüz inceleme aşamasında. Başvuru tarihinizden sonraki bir hafta içinde başvurunuzu inceleyeceğiz ve size bir e-posta göndereceğiz. AdSense’e katılmaya hak kazandığınızda hesabınıza giriş yapabilecek ve programı kullanmaya başlayabileceksiniz.
  AdSense anasayfasına geri dön.)
  Lütfen bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen çok emek harcıyorum…. 🙁 lütfen Allah için yardım…

 7. Umit dedi ki:

  Benim sitemde AdSense onaylanıyor boş reklam gösteriliyor sonra normal reklamlar gösterilmeye başlıyor para kazanıyorum 24 saat sonra onay iptal oluyor. 3 defa aynı şey oldu neden olabilir acaba

 8. Cem Akkılıç dedi ki:

  Hatalı bilgiler var maalesef. Ödeme eşiği 20 lira değil 200 liradır. Yazı ayrıntılı gibi görünüyor ama aslında önemli detaylar yaxılmamış. PIN 3 defa istek sonrası gelmezse kimlik bilgilerinizi gönderin diyorsunuz.İyi de neyle nadıl göndwreceğiz?.. Posta ile mi yoksa e-posta ile mi göndereceğiz?.

  1. Ecancan dedi ki:

   Orada yanlış okumadıysanız adsense pinin size gönderilmesi için belirlenen eşik 20 liradır. Kimlik bilgilerini göndermeniz için size gerekli alan açılmaktadır.

 9. Benimki 24 lira olalı bir ay oldu daha bi bildirim gelemedi acaba gönderdikten sonramı bildirim gelcek

  1. Ecancan dedi ki:

   Bildirim panele geç düşebiliyor. Bunun için biraz daha beklemenizi tavsiye ederim. Eğer düşmez ise adsense yetkililerine mail ile ulaşarak yardım isteyebilirsiniz.

 10. Hadisyuvasi dedi ki:

  Slm hemen hemen 1 ay oldu başvuru Yapalı ne ses var nede seda sizce neden bu kadar uzun sürdü.
  Makalenizde açıklayıcı olmuş TSK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir