Google Adsense’in Saçma Hareketi

Ecancan 03 Mar 2015 Düşüncelerim 1.237  3

1 yıl önceden sahip olduğum adsense habımın kapatılmasının üzerine tekrar açtığım hesapların kapatılması artık canıma tak etti. Hesabımda 67 tl olan  hesabımın kapatılması en sinir edici olaylardan biri oldu ve adsense pinimin daha yeni gelmesinin üzerine bu şekilde bir kapatma olayı gerçekten ağır geldi.

Neyse hesabın kapatılmasında bir hata vardır dedim itiraz bildirimi gönderdim ancak o da kabul edilmedi ve hesabım tamamen kapatılmış durumda kaldı. Ve kapatılma sebebini bil anlamış değilim bu sebebi de açıklamama gibi gizlilik hakları olduğunu öğrendim sadece tek belirtilen standart sebep kendi reklamlarınıza tıklamış olabilirsiniz mesajı. Hayır zaten böyle bir şey olsa benim hesabımda tıklama oranına göre bir para artışı olması gerekmektedir ki bu artışta ortada yok. Sabit 67 tl yaklaşık 1 hafta kadar devam ettikten sonra pat diye kapatılması anlamsız geldi üstelik bu 1 hafta boyunca tıklama oranları ve gözterim oranı 0 tl olarak gösteriyordu.

İtiraz bildirimim de dikate alınmadıktan sonra domainin banlanmasından şüphe ettim ve bir çok sorgulama aracı ile domainlerimi sorgulama yaptırdım. (ecancan.net ve ecancan.com) Sorgulama sonuçlarında hiç bir domainin banı bulunmuyor ve temiz olarak gözüküyor. Neyse bunu baz alarak tekrardan farklı bir gmail adresi ve aynı isim ve adres bilgileri ile takrardan aynı domainle başvuru yaptım. Başvurum 1 gün içerisinde onay aldı ve hesabım 1 ay kadar açık kaldı. Bu 1 aylık sürede hesabımda tam 23tl bakiye oluştu. Tekrar adresime pin isteme girişiminde bulundum ancak bu pin istemesinden yaklaşık 2 hafta sonra hesabım tekrardan kapatıldı. Neyse bunuda sineme çektim.

Ardından bu olaydan sonra yaklaşık 2 hafta kadar tekrar bekledim ve farklı gmail adresi ve farklı bilgiler ile daha önce hep ecancan.com üzerine başvuru yaparken bu sefer ecancan.net üzerine başvuru yaptım. (Yanlış anlaşılmasın hala hiç bir domainin adsense den banı yoktur.) Başvuruyu gerçekleştirdikten sonra o akşam tam 45 dakika içinde onay verilde ve reklamların yerleştirilmesi için mail geldi. Hemen reklamları tekrardan yerleştirdim ve reklamların görüntülenmesini bekledim. Reklamlar da yaklaşık 15 dakika içinde aktif olarak çalışmaya başladı ve panele de veriler işlenmeye başlamıştı. Ardından 2 gün sonra tekrar hesabımın kapatıldırğını farkettim ve bu sinirle bu konuyu yazdım.

Öncelike internet siteniz en iyi reklam elden alınan reklam ve tanıtım yazılarıdır hiç bir reklam ağı gerçekten sizin hakkınızı yemekten başka bir iş yaapmıyor. Tabi adsense aralarından en iyi reklam ağı olarak biliniyor fakat ülkemizde verdiği değerler ve bu olaylar onunda hakkımızı yediğini göstermekte. En temiz elden reklam ve link satışıdır bu adımımdan sonrada bir daha adsense reklamını siteye koymayı düşünmüyorum.

Acaba Google adsense çalışanlarından biri bana takmışmıdır acaba 😀 O adam mı onaylamıyor yoksa 🙂 Buradan ona sesleniyorum adam ol akıllı ol 🙂 Bir daha başvurup onayladıklarında bu seferde ben koymayacağım siteye 🙂

Makalemin sonuna kadar okduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek verirseniz sevinirim. Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada iletişim sayfasından bana mail gönderebilirsiniz.

Ahmet CAN {Ecancan}

Kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan üniversite öğrencisi :)
[AKK] Adil Kullanım Kotasına Hayır !!
Klasik Bir Yazı (Uzun Bir Aradan Sonra)
Geçmişten Günümüze Kullanıdığım Telefonlar {#mim}
İnternet Ortamında Ücretsiz İş Yaptırma Düşüncesi

“Google Adsense’in Saçma Hareketi” üzerine 15 yorum

 1. Fatih dedi ki:

  Görünce hemen bir yorum yazayım dedim benimde çok sütten ağzım yandı.Başvuru yaparken belki hata yapmış olabilirsin.Şöyle diyebilirim; farklı isim yazıp aynı soyadı yazdıysan ve ya aynı adresi yazdıysan ,aynı banka hesabını yazdıysan,aynı telefon numarası vs. ne demek istediğimi anlamışsındır 🙂 Tekrardan başvuru yaparken tüm bilgilerin tamamen farklı olmalıdır.

  1. Ecancan dedi ki:

   Evet haklisin ancak ben zaten farkli bilgiler ile tekrar basvuru yaptim ancak yine ayni durum gerceklesti bunun asil sebebi ise google adsense 2015 politika guncellemesidir. Fayda ve yeterli hit saglamayan adsense heaaplari kapatiliyor. sitelerime 1 yil kadar duzenli bakmadigim icin hit dususu ve google uzerinde gerileme izledim suan icin hitim yavas yavas artmakta belirli bir duzeye ulasindlca tekrar farkli bilgiler ile bir basvuru gerceklestrecegim insallah. Yorumun icin tesekkur ederim.

   1. Fatih dedi ki:

    Aslında biraz saçma olmuş bu yılki politikaları.Biz 1 kazanıyorsak adamlar 10 kazanıyor.Para kaybetmeyi göze aldılar herhalde kim bilir.Rica ederim.

    1. Ecancan dedi ki:

     Hiç bir şekilde para kaybetmezler reklam verenler ortada ve herkes aynı şekilde insanların haklarını yemek üzere kurulmuş bunların içinden biraz dürüstü adsense olarak görülsede adsense bile aynı şekilde muamele yapmaktadır.

 2. Abdullah Iskifoglu dedi ki:

  Belkide daha önce ban yediğiniz için sürekli kapatıyolardır. Yani ilk onaylayan kim bilmiyorum ama ikinci aşamada bu zaten kapatılmıştı deyip kapatma ihtimalleri olabilir mi?

  1. Ecancan dedi ki:

   Aslında bundan dolayı olabilr fakat ilk kapatılmasından sonrada tekrar farklı bigiler ile tekrardan başvuru yaptım oda onaylanıp gösterime girdi. Ancak yakın zamanda tekrar farklı bilgiler ile açmış olduğum hesap kapandı malesef 🙁

 3. Ali Çömez dedi ki:

  Tüm reklam servisleri tamamen saçmalık.
  Adamlara günde binlerce milyonlarca gösterim yap aldığın para 3-5 tl dilencilik yapsam kafama karton asıp ben suriyeliyim yazsam daha çok para kazanırım.
  Kesinlikle önermiyorum bu reklam servislerini en azından siteniz temiz olur ziyaretçi dostu olur…

  1. Ecancan dedi ki:

   Aynen oyle haci 🙂

 4. emre dedi ki:

  aynı bilgisayar ile başvuru yapıyor olabilir misin?
  Vps kullanarak farklı adres, farklı bir bankadan, farklı iban ile tekrar başvuru yapmaya ne dersin?

  Ayrıca banlanan adsense hesabındaki gmail hesabını da aynı ip yi paylaştığın ağ içerisinde kullanmamanı öneririm.

  bende adsense banlıyım.

  aslında en güzeli, siteyi belli bir grup için hitlendireceksin.
  kadınlara yada erkeklere yönelik.
  kadınlar alışverişe daha ilgilidir.
  oraya banner reklam alacaksın. aylık, haftalık, senelik.
  kafan rahat olacak.

  1. Ecancan dedi ki:

   Denedim 🙂

 5. Barış dedi ki:

  Bizde adsense başvuru yapalım dedik fakat bir türlü onay gelmedi senin onay açısından çok şanslı olduğunu düşünüyorum. 1 Haftadır bekliyorum daha ne kadar bekleyebilirim.. Ve artık onay gelmezse alternatif olarak sitelere bakmayı düşünüyorum.

 6. mesut dedi ki:

  Adsense hesaplarını sataydın köşeyi dönmüştün 😀

 7. islam dedi ki:

  adsense şuan onaylıyor herkesi diye duydum bir deneyin isterseniz 🙂

 8. Levent dedi ki:

  Adsense’den başka alternatifimiz yok ki. Sayımlarda vs. çok kurnazlık yapıyor. Mesela bir siten iyi kazandırıyorsa diğer sitenin kazancını düşürüp dengede tutuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir