Trustrank Nedir? Trustrank’in Sayfa İle İlişkisi

Ecancan 09 Şub 2015 SEO 421  0

Turustrank nedir? Evet yeni güncellemler ve algoritma değişiklikleriyle artık Pagerank değerinin bir önemi kalmamamıştır.

Trustrank sizin sitenizin link aldığınız sitelerle alaka düzeyini,aldğınız sitenin kalitesine bağlı olarak linkin ne kadar doğal bir şekilde alındığına,sitedeki iceriklerin sektörle alaka düzeyi ve özgünlüğe verilen bir değerdir. Özetle sizin sitenizin her yönüyle google gözünde değeridir.Bu değeri sadece baclink olarak bakmakta yanlış çünkü site dışı link inşaası yanında site içi link inşaası da bu değeri arttırmaktadır.

Trsutrank’ın Sayfa İle İlişkisi

Sayfa içi link inşaasının ve konuların fazla dağınık olmaması sitenin trustrank değerini mümkün olduğu derecede arttıracaktır. Ancak sitenin konusunun dışında konular açarak link inşaası yapmak trustrank değerine bir etkisi olmayacaktır.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder bir yorum ile destek verirseniz sevinirim. Soru ve sorunlarınız için konu altına yorum bırakabilir yada iletişim sayfasından bana mail gönderebilirisiniz.Bir başka konuda görüşmek üzere.

Ahmet CAN {Ecancan}

Kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan üniversite öğrencisi :)
Responsive Temalar ve Google Açısından Responsive Tasarım
Backlink Nedir? Backlink Kavramı
Google EMD Algoritması Nedir?
Sosyal Medya İle Seo İlişkisi

“Trustrank Nedir? Trustrank’in Sayfa İle İlişkisi” üzerine 2 yorum

  1. Lacivert dedi ki:

    Peki hocam aralığı nedir bunun? 0 ile 5 arasında mı, hangi sayı hangi durumu özetliyo.

    1. Ecancan dedi ki:

      Trustrank puanlaması için sizin sitenize belirli bir değer verilir bu değer ölçüllemez ve bu değerin sizin özgün içeriğiniz ve sitenin kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Ardından sizin siteden başka sitelere çıkan link çıkışlar ile o sitelere bir değer verilir ve bu sitelerin alaka düzeyi ve link doğallığına görede sizin sitenizin Trustrank değeri artmaya başlar. Bir nevi pagerank algoritması gibi ancak bu algoritmada spam olmayan özgün içerikli sitelerden link çıkışları ile belirli bir değer alırsınız.Yani özetle kök sitenin Trustrank değeri 100 ise o siteden başka siteye olan link çıkışı verilen site de 99 puan olmuş olur tabi bu bu şekilde düz mantık gibi ilerlemez bir çok etken daha vardır bu puanı belirleyen. Şuan bu değeri tam ölçebilen bir araç bulunmamaktadır net bir değer ölçülemez.Trustrank değerini arttırmak için kök sitelerin puanlarının yüksek olması sizin değerinizi arttıracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir