Who am I? – Ben Kimim

Ecancan 04 Ağu 2015 İzlediklerim 2.026  16
Vizyon Tarihi  3 July 2015 (Turkey)
Yönetmen: Baran bo Odar
Oyuncular: Tom Schilling, Elyas M’Barek, Wotan Wilke Möhring...
Tür: Gerilim

Senaryosu ve oyunculukları ile beni etkileyen filmler arasına ilk sıraya yerleşen bir filmdir. Bundan önceki en çok kurugusuna bayıldığım film Sihirbazlar Çetesi filmiydi. Ancak Who am I? filminden sonra her şey değişti. 🙂 Gerçekten Filmde olaylar ve senaryo o kadar iyiki kimin ne olduğu ve ne yaptığı hakkında filmin sonuna kadar hiç bir fikriniz olmuyor. Kimin suçlu olduğunu hiç bilemiyorsunuz. Filmin ana karakteri olan ve kendi yolunu bulmaya çalışan bilgisayar dahisi bir  genç ve onun tanıştığı arkadaşları ile yaptığı hackerlik ile dünya çapında tanınmaya ve yer altına dünyasına girmeye çalışırlar. Yer altı dünyasının liderinin dikkatini çekmeye ve onu yenmeye çalışırlar. Ancak bu olaylar çevresinde bu gurup en güvenlikli yerlere girip büyük suç işlemesinin ardından güvenlik güçlerinin de bunların peşine düşmesi ile ortalık iyice kızışmaktadır. En sonunda hem kendilerinin kurtarıp asıl suçluyu yakalatma yolunda değişik yollara başvuran hacker gurubu en sonunda istediğine kavuşur ve kimsenin haberi olmadan tekrar gizlenirler.

Kesinlikle bana göre senaryo harikası olan bu filmi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.  Bu küçük film incelememi okuduğunuz için teşekkür ederim. Başka bir makalede yada incelemede görüşmek üzere. 🙂

Puanım : 10/10

Ahmet CAN {Ecancan}

Kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan üniversite öğrencisi :)
Taken 3 – Takip 3: Son Karşılaşma
6 Süper Kahraman- 6 Big Hero Teaser
Now You See Me – Sihirbazlar Çetesi

“Who am I? – Ben Kimim” üzerine 4 yorum

 1. Ismet dedi ki:

  selam hocam film harika evet ama mr.robot sevmiyormusun 6 süper kahraman nedr ya:D

  1. Ecancan dedi ki:

   Hahaha yorumun için teşekkürler 🙂 😀 Ben animasyonları hep sevmişimdir 🙂 Bahsettiğin dizinin bir kaç bölümünü izledim fakat nedense sarmadı beni.

 2. Onur Çakır dedi ki:

  Filmi izle sonra Google’a Hacker nasıl olunur yaz 😀 şaka bir yana filmi izlediğimde beynim allak bullak olmuştu. MR. Robot’u izlediğimde daha beter olmuştum.

 3. Ali dedi ki:

  Filmi izledim oyunculuk güzel senaryo güzel şuana kadar izlediğin en iyi filmlerden biri diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir