WordPress Sitede Toplam Yorum, Kategori ve Yazı Sayısını Göstermek

Ecancan 07 Şub 2015 Wordpress 1.399  0

WordPress tabanlı sitenizin toplam içerik,kategori ve yazı sayısını gösterin. Bu fonksiyon adına kısa çaplı bir araştırmalar yaptım ve çalışan çok az fonksiyon mevcut ve hepsi birbirine benzer gerçi benim vereceğim kodlarda pek bir değişik bir şey yok aynı görevi görecek ancak esnek bir yapısı olduğunuz sizde görün işinize yarasa kullanırsınız.

Peki ne işinize yarayacak?

Bende kullanmakla beraber sitenizin toplam değerlerini ve ne kadar gün geçtikce geliştiğini ve ziyaretçileride aynı şekilde bu gelişimi gösterebilirsiniz. Şuan kullandığım temanın sağ tarafındaki bileşenlerin en altında bulunan istatistik bölümünü sizde farklı wordpress-toplam-yorum-icerik-ve-yazı sayısıtasarım kullanarak uygulayabilirsiniz. Ben css hariç şekilde bir paylaşım yapacağım gerisi sizin hayal gücünüz ve tasarımınıza kalmış bir olaydır. Ben kolay kullanılabilirlik açısından bileşen olarak uyguladım siz isterseniz header yada footer üzerine uygulayabilirsiniz.Sizin zevkinize kalmış bir şey. Şimdi bunu naısl uygulayacağımızı görelim.

Wordpress Yorum,Kategori ve İçerik Sayısını Gösterme

[kod]

<?php $ecancan_toplam_yazi = wp_count_posts( ‘post’ ); $ecancan_toplam_yazi = $ecancan_toplam_yazi->publish; $ecancan_toplam_kategori = wp_count_terms(‘category’); $ecancan_toplam_yorum = get_comment_count(); $ecancan_toplam_yorum = $ecancan_toplam_yorum[‘approved’]; ?> <?php echo $ecancan_toplam_yorum; ?> yazı bulunmaktadır. </br> <?php echo $ecancan_toplam_kategori; ?> kategori bulunmaktadır </br> <?php echo $ecancan_toplam_yazi; ?> yazı bulunmaktadır.

[/kod]

Php olarak notpad++ uygulamasına atıldığında tırnaklarda sorun olabilir bunun için tırnaklar tam olarak bu şekilde gözükmesi gerekmektedir. (‘kod’)

Yukarıdaki kodları temanızın istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Uyguladığınız yerde çalışmaya başlayacaktır. Tasarımsal yönünü sizin hayal gücünüze bırakıyorum. Kolay gelsin şimdiden.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve bir yorum ile destek verirseniz sevinirim. Sorun ve sorunlarınızı konu altına yorum olarak belirtebilir yada iletişim formu araçılığı ile bana mail gönderebilirsiniz. Bir başka konuda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Ahmet CAN {Ecancan}

Kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışan üniversite öğrencisi :)
Flexible WordPress Portal Teması
Hızlı ve Güvenli WordPress Nasıl Olur ?
WordPresste Kullanılmayan Resimleri Silmek
Optima Renkli WordPress Blog Teması – Responsive

“WordPress Sitede Toplam Yorum, Kategori ve Yazı Sayısını Göstermek” üzerine 7 yorum

 1. Tech dedi ki:

  Disqus kullanıyorum wordpressimde. Toplam disqustaki yorum sayımı nasıl gösterebilirim? verdiğiniz kod disqustaki yorum sayılarının toplamını göstermiyor. http://www.teknolojikblog.com

  1. Ecancan dedi ki:

   Yorumlar wordpress sistemine kaydediliyor olması gerk yani sorunsuz çalışması gerek.

   1. Tech dedi ki:

    Hocam http://www.teknolojikblog.com siteme girip size zahmet bakabilirmisiniz, en altta toplam sayısını göstersin diye kod ekledim kategori sayısı konu sayısı doğru ama yorum sayısı doğru değil az gösteriyor. Admin panelimdede gözükmüyo yorumlar. Disqus admin sayfasında gözüküyor. Admin Panelde gözükmesini ve sitedeki toplam yorum sayısını nasıl gösterebilirim?

    1. Ecancan dedi ki:

     onun hakkında pek bir fikrim yok hocam çünkü o dediğinzi eklentiyi aktif oalrak kullanmadım fakat o eklenti aynı zamanda hem o yorumları hesabınız kaydediyor hemde wordpressinizdeki veritabanınızada kaydediyor.

 2. Ömer Turhan dedi ki:

  Hocam sizde css kodu varsa alabilirmiyim ?

  1. Ecancan dedi ki:

   Maalesef yok

   1. Ömer Turhan dedi ki:

    hmm iyi Günler …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir